Konteyner Ev

ESA Konteyner Ev teknolojisi ile kusursuz, konforlu, estetik ve güvenli yapılar sunuyor.

hafif çelik yapı
ESA

Konteyner Ev Teknolojisi

ESA Konteyner Evleri sayesinde hızlı üretim ciddi zaman ve para tasarrufu sağlar ve daha ekonomik çözüm sunar. Konteyner Ev farkı ile sesi, ısı ve su yalıtımı olarak geleneksel yapılar göre daha yüksek izolasyon sağlar. Konteyner Evler modüler yapısı sayesinde sökülüp başka yere taşınabilir.

ESA

Konteyner Ev Avantajları

Son yıllarda konteyner evlere ilgi sahip olduğu avantajlar sayesinde oldukça artmıştır. Her yaşam tarzına uygun olan ESA Konteyner evlerden zevkinizi uygun olan planı tercih ederek sipariş ettiğiniz andan itibaren çok kısa süre içerisinde sizler için hızlıca evinizin üretimine başlıyoruz. Her birimizin yurt dışında yapılan konteyner evlerden feyz alması gerekmektedir. Konteyner evleri yalnızca konut olarak düşünmeyin. Tatil evi, kışlık konak, günlük yaşam alanı, dağ evi, yayla evi, bağ evi, hastane, yatakhane, sosyal tesis, muhtarlık binası, lojman gibi yaşam alanı olan her yerde ve her yaşam tarzına uygun olarak üretiyoruz.

hafif çelik yapı
hafif çelik yapı
ESA

Geleceğin Mimarisi

İnşaat sektöründe özellikle son yıllarda çok fazla tercih edilmekte ve geleceğin mimarisi olacağını düşünmekteyiz. Konteyner evler, kentsel dönüşüm çerçevesinde çıkarılan kanunlar ile mevcut fiziksel durumun ve çevre görüntüsünün geliştirilmesi, düzenlenmesi, güzelleştirilmesi ve daha sağlıklı bir yerleşim düzeni sağlamakta çok büyük bir alternatiftir. Gelişmiş ülkelerde tamamen konteyner sistemleri kullanılırken ne yazık ki bu sayı ülkemizde çok az alanda KONTEYNER yapı sistemi deprem kuşağında olan TÜRKİYE için vazgeçilmez bir yapı sistemidir.

ESA

Ön Üretim Avantajı

Konteyner Evler ön üretimli olmasından dolayı düşük fiyata yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini çok kısaltmaktadır. Konteyner Evlerin yüksek taşıma kapasitesi sayesinde hafif ve mükemmel kalitelerde bina üretimleri yapılmaktadır.  Konteyner evlerin taşıyıcı özelliğinden dolayı yüksek mukavemeti, esnekliği ve hafifliği depreme dayanıklı en iyi inşaat malzemesi olmasını sağlamaktadır.

hafif çelik bina
hafif çelik yapı
ESA

Depreme Dayanıklı

Ülkemiz bilindiği üzere 1. Derece deprem bölgesi olarak adlandırılırken insan hayatına direkt etkisi olan yapı güvenliği çok büyük önem arz etmektedir. Tercihiniz güvenli ve konforlu konteyner evler olsun. Depreme dayanıklı, güvenli yaşam alanlarına sahip olmanın en ekonomik ve hızlı yollarından biri Konteyner evdir. Konteyner evler ahşap veya betonarme yapılara oranla daha hafif ve taşıyıcı özellikleri daha yüksektir. Bu da binaya gelen deprem yükünü azaltacaktır.

ESA

Aklınızdaki Soru İşaretlerine Son Veriyoruz

Konteyner evler hafiftir. İnşa edilen yapıların kütlesi ne kadar büyük olursa depremde etkileneceği kuvvet de o kadar büyük olacaktır. Deprem kuvvetini azaltacak tek unsur ise yapının hafifletilmesidir. Çelik, dayanıklı ve tekrar kullanılabilen bir malzemedir. Su basman yani temel betonu haricinde betona ihtiyaç olmadığı için Konteyner Konstrüksiyonun montajı hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı yapılabilmektedir. Konteyner evlerin yapımında kullanılan malzemelerin dayanıklılığı yüksektir ve paslanma yapmaz. Konteyner evlerin en önemli faktörlerinden diğer bir tanesi ise yerleşimdeki esnekliktir.

hafif çelik yapı